Mecz Polonia Warszawa - Arka Gdynia, wynik 0-3

W miniony piątek, 17 lutego, na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego odbył się mecz I ligi pomiędzy Polonią Warszawa a Arką Gdynia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pewnie pokonali gospodarzy 3-0. Wynik na przerwę również wskazywał na wyraźną przewagę drużyny z Gdyni. Oto krótka relacja z tego starcia.

Relacja z meczu: Polonia Warszawa - Arka Gdynia

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30 na malowniczym Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego. Na murawie zmierzyły się drużyny Polonii Warszawa oraz Arki Gdynia w ramach 20. kolejki I ligi. Sędzią głównym tego starcia był P. Gryckiewicz, który miał pilnować rygoru na boisku.

Od pierwszych minut emocje sięgały zenitu, a kibice obu zespołów gorączkowo dopingowali swoich ulubieńców. Już w 3. minucie gola na wagę prowadzenia dla gości zdobył K. Czubak, zaskakując defensywę Gospodarzy. Polonia nie była w stanie odpowiedzieć, gdyż w 12. minucie ponownie efektywny okazał się zespół Arki - O. Kobacki podwyższył wynik na 0-2. Trudna sytuacja dla warszawskiej drużyny, która musiała szybko znaleźć receptę na ofensywę rywali.

Losy meczu nie sprzyjały Gospodarzom, gdy w 28. minucie O. Kobacki strzelił kolejnego gola dla Arki, ustalając wynik na 0-3. Polonia musiała zmobilizować się do działań ofensywnych, aby odwrócić losy spotkania, ale goście z Gdyni byli nie do zatrzymania.

Druga połowa także obfitowała w emocje. W 51. minucie K. Skora z Polonii otrzymał żółtą kartkę za brutalne wejście, próbując zmienić bieg wydarzeń. Mimo starań, Gospodarze mieli trudności z wykreowaniem klarownych sytuacji bramkowych. Na murawie dominowała drużyna Arki, która kontrolowała przebieg meczu.

W końcówce pojedynku emocje sięgnęły zenitu, za co odpowiedzialny był A. Sidibe z Arki, który otrzymał żółtą kartkę w 86. minucie. Mimo usilnych prób, Polonia nie zdołała zdobyć honorowego gola, a ostateczny gwizdek arbitra przyniósł zasłużone zwycięstwo dla gości z Gdyni.

Po tym meczu Polonia Warszawa zmierzy się kolejno z zespołami Miedzi Legnica, Legionovii Legionowo oraz Chrobrego Głogów. Natomiast Arka Gdynia czekają starcia z drużynami Stali Rzeszów, Tychów 71 oraz Wisły Kraków. Kto wie, czy kolejne spotkania przyniosą takie same emocje jak to między Polonią a Arką Gdynia. Fani piłki nożnej na pewno nie mogą narzekać na nudę!